• Ostuga üle 0 € tasuta SmartPost
 • Soodsamad hinnad kui poes
 • Kiire ostuprotsess. Registreeruda ei ole vaja
 • Ostuga üle 0 € tasuta SmartPost
 • Soodsamad hinnad kui poes
 • Kiire ostuprotsess. Registreeruda ei ole vaja

3D PRINTER - KUIDAS JA MIDA PRINTIDA

3D PRINTER - KUIDAS JA MIDA PRINTIDA 3D Printer
22.01.2020

Tänapäeva pidevalt arenevas ühiskonnas on väga palju hakanud levima massidesse tehnoloogiad, mis varasemalt olid kättesaadavad vaid vähestele. Üks selline toode on näiteks 3D printer. Nimi võib kõlada küll väga futuristlikuna, kuid tegemist on küllaltki lihtsa ning praktilise seadmega. Selle abil on võimalik luua endale väga palju erinevaid tooteid. Printerite valik on ääretult lai, kuid esimese seadmena tasuks soetada näiteks XYZPRINTING Technology Fused Filament Fabrication da Vinci Jr. Tegemist on kvaliteetse 3D printeriga, mis on saadaval väga mõistliku hinna eest. Võimaldab kasutada erinevaid funktsioone ning ei jäta hätta ka kõige keerukama tööga.

Kuidas 3D printer töötab ning mida selleks vaja on?

Ilmselt on see kõigile selge, et kõigepealt on vajalik seade millega printimist teostada. Lisaks on vaja soetada niiti ehk materjali, millest lõplik ese valmib. Kogu protsessi on võimalik juhtida arvuti abil, ning kõikidel printeritel on kaasas ka kasutusjuhendid. Kui kõik eelnevad punktid on täidetud, siis on vaja spetsiaalses programmis valmis teha kujutis, mida soovitakse teha. Väga palju erinevaid jooniseid ja kujundusi on võimalik internetist leida, ning kasutada neid printimiseks. Kui aga soovid midagi täiesti ise luua, siis tuleb see kõigepealt valmis mõelda ning seejärel arvutile selgeks teha, mida sa täpselt soovid. Iseenesest nii öelda printimise osa on lihtne - toormaterjal kuumutatakse ning muudetakse pehmeks, ning seejärel hakkab 3D printer teie kujutist kiht-kihi haaval looma. Kogu protsessi käigus kasutab printer kolmel teljel liikumist - X ja Y, mis liigutavad vasakule ja paremale ning Z telg, mis liigutab ülesse ja alla.

Milliseid esemeid on võimalik printida?

Võiks arvata, et erinevaid piiranguid on palju ja esemete valik kitsas - tegelikkuses on aga vastupidi, 3D printer on võimeline printima kõike, mida operaator suudab välja mõelda ning programmile selgeks teha.

Enim levinud esemed mida printida võiks jagada gruppidesse:

 • Telefonikorpused
 • Erinevad tehnika alused ja hoidjad
 • Koomiksi või animafilmi tegelaskujud
 • Kööginõud ja miks ka mitte kahvlid ning lusikad
 • Erinevad skulptuurid ja kaunistused
 • Piparkoogivormid
 • Võtmehoidjad

Eelnev nimekiri on ainult väga väike osa sellest, milleks ka meie e-poes saadaval olevad printerid võimelised on.

Millega tuleks arvestada, kui oled ostnud endale 3D printeri?

Kindlasti ei tohiks ära unustada seda, et iga asjaga on vaja harjutada enne kui saad meistriks - sama loogika peitub ka selle toote taga. Keegi meist ei ole sündinud sellisena, et oskaks kohe masinat kasutada ning, et see tuleks ka hästi välja. Nagu ka mujal elus, on ka printimist vaja õppida ja alguses tuleb käiku ilmselt ka nii öelda katse-eksitus meetod. Samas on tegemist praegusel ajal väga populaarse uue seadmega ja interneti vahendusel on võimalik uurida, kuidas ja mida teha, et kõik tuleks ilusti välja. Soovi korral on olemas ka erinevad videobaasil olevad õpetused, mis aitavad teid samm-sammu haaval eesmärgile lähemale. Miks ka mitte teha endale või lähedastele kingitus ja osta endale printer, millega ei ole ühegi eseme ise tootmine liiga raske. Parima tulemuse ja kõrgeima kvaliteedi saavutamiseks soovitame investeerida pisut rohkem, ning soetada endale XYZPRINTING da Vinci Color AiO, millega võite kindel olla, et ükski unistus ei ole liiga suur ja keerukas.