• Ostuga üle 0 € tasuta SmartPost
  • Soodsamad hinnad kui poes
  • Kiire ostuprotsess. Registreeruda ei ole vaja
  • Ostuga üle 0 € tasuta SmartPost
  • Soodsamad hinnad kui poes
  • Kiire ostuprotsess. Registreeruda ei ole vaja

LASERPRINTER VS TINDIPRINTER

LASERPRINTER VS TINDIPRINTER Printer
15.02.2020

Tegemist on igipõlise rivaalitsemisega, kas valida laserprinter või tindiprinter. Sõltuvalt vajadusest võib olla üks parem valik, kui teine, kuid kuidas enda vajadusest aru saada? Viimasel ajal on järjest populaarsemaks muutunud printerid, mis kasutavad printimiseks laserit. Peamiseks põhjuseks võib pidada seda, et hooldus ja korrashoid on märkimisväärselt odavam ja ei pea nii palju muretsema printer pärast. Loomulikult on aga printerite kvaliteedis ja võimekuses erinevused ning järgnevalt proovimegi vaadata, kumba ning millisel põhjusel peaks kasutama.

Kuidas toimub printimine?

Värviprinteri puhul on tegemist printeriga, mis töötamiseks vajab vedelal kujul värvi. Printimise ajal doseeritakse väga väikesed värviosakesed paberile ja lõpuks tekib kokku kujutis. Enamjaolt on tinti kasutavad printerid pisut suuremad ja aeglasemad, kuid kõrgema kvaliteediga. Printer, mis kasutab töötamiseks laserit, vajab toonerit, mis on põhimõtteliselt pulber. Töötamise ajal kasutatakse elektrostaatilist laengut, mille abil nii öelda kinnitatakse pulber vajalikus kohas paberi peal. Peale pulbri peale kandmist kinnistatakse see kuumusega, ning lõplik tulemus on korrektne. Kuna tegemist on väga erinevate printeritega, siis tuleb arvestada ka sellega, et tindiga printides on tegevus kindlasti keerukam ja hea kvaliteedi jaoks on vaja kvaliteetset printerit nagu näiteks INK LX-350/C11CC24031, mille on tootnud Epson.

Omadused ja maksumus

Kui teil on vaja kiiresti printida dokumente või muid tekste, siis peaks olema teie kindel valik laserprinter. Samas, kui tihti tuleb ette vajadus printida fotosi või muid joonistusi, siis on teil soovituslik tindiprinter. Tindiga printides on kvaliteet kõrgem ja lõplik tulemus täpsem, kuid samas on tegemist aeglase lahendusega. Printides aga laseriga on teie dokument prinditud väga kiiresti ja teksti kvaliteet on hea ning pole põhjust arvata, et kuidagi peaks pettuma. Kindlasti on paljude inimeste jaoks määrav - kumb on odavam? Sõltuvalt prinditud lehtedest, sõltub ka millist printerit valida. Kui prindite palju dokumente, siis on ühe lehekülje printimine odavam laseriga printeril. Samas, fotode printimisel on omas klassis parem tindiprinter. Endale printerit soetades on kallim valik laseriga printer, kuid hooldamine odavam, ning tindiga printeri puhul on algne ostuhind soodsam, kuid hooldus kallim. Kui prindite vähe on teie kindlaks valikuks tindiprinter ja palju printides näiteks HP LaserJet Pro M404dw.

Toonerid

Sõltuvalt teie printimisest, tuleb harva või tihti vahetada välja tooner või printerikassett. Üldjuhul on laseriga printeritel kallimad toonerid, kuid samas nendest jätkub ka oluliselt kauem, ning on üldiselt hooldusevabad. Soetades endale tindiprinteri, siis peate arvestama, et teil on vedelal kujul värvid, mis võivad defekti korral lekkida ja määrida ära teie pildi või miks ka mitte kõik selle ümbruses oleva. Teine tähtis asi, mis peab tindil töötava printeri puhul meeles olema on see, et kui pikka aega printerit ei kasutata võib see ära kuivada ning enam ei tööta. Tindiga printides on vajalik soetada kõik erinevad toonid, millest seade saab vajaliku lõpptooni kokku segada. Näiteks HP printerile sobilik värviline tindikassett No.22XL on mõistlik valik, kui kasutate printerit tihedamalt. Kasutades laseriga printerit, siis on seis lihtsam ning vajate ühte tooni ehk musta pulbrit. Valik on väga suur ja lai, kuid tuleb arvestada, et iga tooner ei sobi kõikide printeritega kokku. Samsungi printeritele mõeldud toonerid on hetkel e-poes saadaval ka kahe kaupa ning, kui olete suur printija on see hetkel teile väga hea pakkumine. Orienteeruvalt saab ühe tooneriga printida 1500 lehekülge, mis täidab keskmise inimese vajaduse küllaltki pikaks ajaks.

Muretut ja mugavat printimist!