• Ostuga üle 0 € tasuta SmartPost
  • Soodsamad hinnad kui poes
  • Kiire ostuprotsess. Registreeruda ei ole vaja
  • Ostuga üle 0 € tasuta SmartPost
  • Soodsamad hinnad kui poes
  • Kiire ostuprotsess. Registreeruda ei ole vaja

Toodet

Kuidas valida printerit?

 

Olgugi, et meie elu muutub digitaalsemaks, ikka ja jälle on meil vaja erinevaid dokumente, pilte, joonistusi, luuletusi ja kirjandeid välja printida nii iseendale, õpetajale, kontorikaaslastele kui ka lastele. Printerit on ikka vaja aeg-ajalt kasutada, olenevalt inimesest võib seda vaja minna igapäevaselt või väga harva. Tihema printimisvajadusega kodudes on olemas oma isiklik printer. Küll aga on printerite maailm viimastel aastatel suure hooga arenenud ning seda enam tuleb printerit valides üha enam tähelepanu panna erinevatele funtsioonidele.

 

Peamised küsimused

  1. Kas printer peab olema värviline või must valge?

Tihti kasutavad inimesed vaid must-valget printerit kuid vajaduse korral on võimalik ka soetada värvilisi printereid, millega saab välja printida nii erinevaid pilte kui ka värvilise graafikuid.

  1. Laser- või tindiprinter?

Tänapäeval ei ole enam suurt vahet laser ning tindiprinteritel, mõlemad on võimelised printima nii teksti kui ka pilte. Samuti on mõlemad kiired ning vastupidavad.
Laserprintereid kasutatakse enamasti mustvalgel printimisel kuna nad on odavad, prindivad mitmeid lehekülgi korraga kiiremini välja ning neid on väga raske üle koormata. Teiselt poolt on aga laserprinterid suuremad ning nad ei pruugi vastu võtta vastu igasuguse paksusega v materjaliga pabereid.

Tindiprinterid on väiksed, võtavad vähe ruumi ja neid on mugav ka kirjutuslaua peal hoida. Tindiprinterid on võimelised prindima eri paksusega ja materjaliga paberitele ning fotode kvaliteet printimisel on hea. Samas aga vajavad tindiprinterid kasseti vahetamist suhteliselt tihti ning printeri mitte kasutamisel võib tint kassetis ära kuivada.

  1. Mis lisadega printereid vaadata?

Tänapäeval ei ole enam uudis, et mitmed tooted on nn nutikad. Ka printereid saab soetada Wifiga või Bluetoothiga. Uuemad printerid ei vaja enam mitmeid juhtmeid, piisab vaid internetist, telefonist või arvutist. Samuti on võimalik printida dokumente välja otse telefonist, juhtmevabalt. Lisaks saab vajadusel printida otse facebookist, google drive’ist ning paljudest muudest allikatest. Printimine on muutunud kiireks, mugavaks ning lihtsaks.

  1. Hind

Printerite hinnad ei ole tänapäeval väga kõrged. Odavamad on must-valged printerid ning kallimad on värviprinterid. Printeri hind oleneb suurelt toote funktsionaalsusest ning erinevatest lisadest, mis printeril on, nagu näiteks wifi või pilvega ühendused.

Soetades endale tindiprinteri on soovitav enne ostu vaadata ka printeri kassettide hindasid – tihti on veidi kallimatel printeritel odavamad kassetid, mis tulevad pikema aja jooksul rahaliselt kasuks.

 

Olenemata kõigist digiseadmetest, mis meie ümber on printerid ikka hinnas ning nad muutuvad aastatega järjest mugavamaks ja kiiremaks. Enne printeri soetamist tuleb aga järgi mõelda, mida kõige enam prinditakse, kas must-valgeid dokumenet või värvilisi pilte ning graafikuid. Kas oleks mõistlik valida erinevate lisadega ja telefoniga ühendami võimalusega printereid, mis teevad meie elu veelgi lihtsamaks. Kodust lahkumata ja väga mugavalt ja lihtsalt on erinevaid printereid otsida meie e-poest!